Kalendarium


Z przyjemnością informujemy, że objęliśmy naszym patronatem VIII Edycję Giełdy Mocy -

organizowanej przez Stowarzyszenie Otwarte Drzwi -  jedną z naszych członkowskich organizacji.

Szczegóły na stronach organizatora gieldamocy.otwartedrzwi.pl

  

 

ZAPRASZAMY!!!

 

Szanowni Państwo! 

EUSE 2019EUSE 2019
Serdecznie zapraszamy na 13 konferencję Europejskiej Unii Zatrudnienia Wspomaganego!

Tym razem to ważne wydarzenie odbędzie się
całkiem blisko - w Amsterdamie.
Zarezerwujcie proszę czas: 27 -29 maja 2019r.

Czas na przesyłanie abstraktów (Call for Papers)
został przesunięty do 5 listopada 2018 roku!
Więcej informacji na stronie organizatorów: https://euse2019.eu/ 
                                                                                                                   EUSE2019 SaveTheDate.pdf

 

 


GIEŁDA MOCY 7 EDYCJA!

Zapraszamy serdecznie na wspaniałe wydarzenie związane z rozwoju zatrudnienia wspomaganego w Polsce – GIEŁDĘ MOCY 7 EDYCJA! Wydarzenie zorganizowane przez Stowarzyszenie Otwarte Drzwi, organizację współzałożycielską PUZW.

Zapraszamy serdecznie!!!

 

 


KONFERENCJA!!!

W imieniu współorganizatora - Europejskiej Unii Zatrudnienia Wspomaganego, pragniemy zaprosić wszystkich zainteresowanych na:

1 ŚWIATOWĄ KONFERENCJĘ ZATRUDNIENIA WSPOMAGANEGO!!!

Pt.: Employment for ALL – A Global Perspective, 14 – 16 Czerwiec 2017

BELFAST, IRLANDIA PÓŁNOCNA, WIELKA BRYTANIA.

Więcej na http://www.euse.org

 

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONFERENCJI WSZYSTKIE ZAINTERESOWANE OSOBY, ORGANIZACJE I INSTYTUCJE. JEST TO DOSKONAŁA OKAZJA DO PRZEDSTAWIENIA SWOICH DOŚWIADCZEŃ W RÓŻNYCH FORMACH:

Rodzaj sesji

Opis/czas trwania

Audytorium

Prezentacja

40 minutowa prezentacja

20 minutowa dyskusja

100/150 delegatów

Warsztat

Dzielenie się informacjami z publicznością w formie ćwiczeń

60 minut

30

Debata/grupa dyskusyjna

Moderowana dyskusji  w formie debaty

60 minut

50

Badania naukowe

Prezentacja wyników badań naukowych oraz dyskusja

30-60 minut

50

 

 

 


JESTŚMY CZŁONKAMI EUSE!

Pragniemy poinformować, że dnia 22 października 2015 roku decyzją Rady Europejskiej Unii Zatrudnienia Wspomaganego (EUSE) Polska Unia Zatrudnienia Wspomaganego została przyjęta jako organizacja członkowska EUSE! Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami zawartymi pomiędzy Zarządem PUZW a Zarządem PFZW przydzielono po jednym miejscu w radzie EUSE dla przedstawiciela każdej organizacji. Powyższa decyzja cieszy nas bardzo i zobowiązuje do dalszej pracy na rzecz zatrudnienia osób niepełnosprawnych i wykluczonych na otwartym rynku pracy. 

 


W dniach 27-29 maja 2015 rokuw Lizbonie odbyła się 12 konferencja EUSE, nt.: Improving Diversity through Supported Employment (Wzmacnianie różnorodności za pomocą zatrudnienia wspomaganego) więcej informacji na stronie organiazatora konferencji:http://euselisbon2015.com 

Byliśmy tam obecni z przentacją nt.: New kid on the block: the relation of a job coach and other specialists in SE model in Poland. Case studies survey. Ten nowy w zespole: relacja pomiędzy trenerem pracy a innymi specjalistami ZW w Polsce. Studia przypadków.  

 


 

26 marca 2015 roku odbyła się konferencja „Trener pracy jako sposób na zwiększenie zatrudnienia osób niepełnosprawnych” w Hotelu Mercure Centrum przy ul. Złotej 48/54 w Warszawie, w godzinach 10:00 – 15:00,  Jak informuje strona projektu (http://www.trenerpracy.eu): Podczas konferencji zostły zaprezentowane rezultaty projektu, a zwłaszcza produkt finalny wraz z projektem zmian do „Ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych”. Zmiana legislacyjna umożliwi zagwarantowanie finansowania wytycznych dotyczących świadczenia usług przez trenera pracy na poziomie systemowym. Jest to ważne wydarzenie dla wszystkich osób i organizacji zajmujących się zatrudnieniem wspomaganym w Polsce, gdyż otwiera dyskusję nad wprowadzeniem tej metody w szerszy kontekst prawno-organizacyjny. Nasza organizacja była obecna na konferencji.  

 


25 marca 2015 roku odbyło się PO RAZ PIERWSZY W POLSCE zebranie Rady Europejskiej Unii Zatrudnienia Wspomaganego (European Union of Supported Employment - EUSE). Spotkanie miało miejsce w Warszawie w Hotelu Mercure. Nasze środowisko reprezentowały dwie osoby: Anna Machalica ze Stowarzyszenia Otwarte Drzwi oraz Rafał Dziurla reprezentujący Polską Unię Zatrudnienia Wspomaganego. Na spotkaniu były poruszane bieżące sprawny związane z funkcjonowaniem organizacji w tym również kwestie nowych członków. Na spotkaniu złożyliśmy dukementy dotyczące wstąpienia naszej organizacji do EUSE. Było to bardzo ważne wydarzenie pokazujące, że zatrudnienie wspomagane realizowane w Polsce jest dostrzegane przez europejskich ekspertów. Należy wspomnieć, że spotkanie to było powiązane z udziałem członków rady EUSE w organizowanej przez PFRON konferencji upowszechniającej rezultaty projektu „Trener pracy jako sposób na zwiększenie zatrudnienia osób niepełnosprawnych”.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.